ANTI-AGING BESİNLER

Daha akılcı  yiyecek  seçimleri yaparak ,yaşamınıza yıllar ekleyip, yaşlanma sürecini yavaşlatabilirmisiniz? Evet ! Sağlıklı bir yaşam stili benimseyerek, spor yaparak, sağlıklı gıdalar tercih ederek, yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz. Hangi yiyecekler bize bu süreçte yardımcı olabilir?  İşte o anti-aging besinler:

  • Zeytinyağ: Zeytinyağ  polifenoller  yönünden zengin güçlü bir antioksidan olarak yaşa bağlı hastalıkları önlemeye yardımcı olur.
  • Yoğurt:Pek çok kaynakta, yoğurttan uzun yaşamın sırrı olarak , bahsedilmektedir. Yoğurt kalsiyum bakımından zengin olmasıyla vücudumuza ihtiyacı olan kalsiyumu vermekte, içerdiği, iyi bakterilerle de  sindirim sistemi sağlığımızı desteklemekte ve yaşa bağlı gelişebilecek sindirim sistemi rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Balık:Yapılan araştırmalar göstermiştir ki,Alaska ‘da yaşayan insanlarda kalp hastalıkları neredeyse hiç görülmemektedir.Araştırmacılar bunun sebebini yüksek oranda balık tüketmelerine bağlamıştır.Balık içerdiği Omega 3 ile  kalp ve damar sağlığını desteklemektedir.
  • Kakao:Kakao içerdiği flavonoidlerle damar sağlığını desteklemekte,sonuç olarak daha genç damarlar tansiyon riskini ve kalp ve damar hastalıkları riskini azaltmaktadır.
  • Badem,fındık,ceviz,kaju:Bu kuruyemişler birçok vitamin , mineral, fitobesinler ve antioksidanlar içerir.Ayrıca içerdikleri temel yağ asitleri de kalp ve damar sağlığını desteklemektedir.
  • Kırmızı üzüm:Resveratrol kaynağı üzüm ise , mükemmel bir antioksidan ve tam bir gençlik kaynağıdır.Yaşlanmayı geciktirici etkileri, araştırmalarla kanıtlanmıştır.
  • Yaban mersini:Serbest radikal hasarını önleyen  anti oksidanlar içeren,anti enflamatuar etkiler gösteren mucize bir gıdadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.