KEPEK UÇTU GİTTİ!

Kepek zaman zaman yaşadığımız can sıkıcı bir problem olmakla birlikte, çözümü evinizin dolabında olabilir.

1.Saçınızı elma sirke ile durulamak oldukça etkili bir yoldur.Sorununuz sadece ölü saç derisinin hızlı atılması olmayabilir,saçta gelişen mantar enfeksiyonları da kepeğe sebep olmuş olabilir.Her iki sebepte de sirke iyi sonuç verecektir.İhtiyacınız olan :

  • yarım bardak elma sirkesi
  • yarım bardak ılık su
  • karıştırma kabı

karışımı hazırladıktan sonra,  saç köklerinize bir kaç dakika masaj yaparak uygulayın.Ardından sadece su ile durulayın.Şampuanlamayın, etkili olması için bu şekilde durabildiğiniz kadar durun ;örneğin akşam uygulamayı yaptınız,sabah normal şampuanlama işlemini yapabilirsiniz.Haftada bir veya iki kez tekrarlayabilirsiniz.

2.Karbonat yine evinizde bulundurduğunuz bu konuda hayli etkili bir malzemedir.

  •  1 yemek kaşığı karbonat
  • yarım bardak su
  • bir kaç damla biberiye yağı

hepsini bir şişe içinde iyice çalkalayarak karıştırın.Bu karışımı  şampuanmış gibi kullanın.İlk kullanımlarda saçlarınızı kuru hissebilirsiniz.Saçınızın doğal yağı saçınızı kendine getirecektir.Ancak şampuan kullanma ihtiyacı duyuyorsanız ; bunun yerine,  1 miktar şampuan  içine 1 çay kaşığı karbonat katıp,karıştırak normal şekilde  yıkayabilirsiniz.

3.Aspirin başağrınızın yanısıra, kepek sorununuzun da çözümü olabilir.Nasıl mı? İşte cevabı:Aspirin yüksek oranda salisilik asit içerir.Bu nedenle pek çok kepek şampuanının da aktif içeriğidir.Salisilik asit mantar karşıtı  ve anti mikrobiyel etki gösterek mantar kaynaklı kepeğe iyi gelir.Bunun için,

  • 2 adet aspirini ezerek,  şampuanınıza karıştırıyorsunuz. Saçınızı bu şampuanla yıkayarak ,durulamadan 2-3 dakika bekletip,sonrasında iyice duruluyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.