Bomonti Organik Pazar

Cumartesi günü sabahı siz ne yapmak istersiniz bilmiyorum ama ben Bomonti Organik Pazarına gitmek isterim. Sebze ve meyveyi semt pazarlarından almanın keyfi her zaman başka olmuştur. Birçok alternatif arasından istediğinizi seçip en tazesini alabilirsiniz. Sebze ve meyvenin daha da doğalını istiyorsanız,organik pazarlarda bulabilirsiniz. Ne yazık ki; benim yakınımda yok. Ancak zamanım olduğunda bundan böyle adresim Şişli Bomonti’deki organik pazar olucak. Uzunca süresidir hep gitmek istediğim pazara ilk defa iki hafta önce gidebildim ve çok sevdim.

bomonti organik pazar

Bomonti Organik Pazarı Cumartesi günleri kurulan çok büyük olmayan ama yine de her istediğinizi hatta daha da fazlasını bulabileceğiniz güzel bir pazar. Bu pazar Şişli Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde kuruluyor. Klasik semt pazarlarının karmaşası burada olmadığından, rahatça dolaşıp istediğinizi alabiliyorsunuz. Sebze ve meyve dışında organik yağlar, ballar, cilt bakım malzemeleri ve hatta çamaşır ve bulaşıklarınız için organik deterjanlar da bulabilirsiniz. Doğal ekşi maya ile mayalanmış ekmekler tam buğday unundan kekler ve daha fazlası da mevcut. Hatta harika elişi yastıkların olduğu bir tezgah bile var.

bomonti organik pazar1bomonti organik pazar2

Ve bahsettiğim harika elişi yastıklar

elişi yastıklarelişi yastıklar

 

Organik Pazarın girişinde bir de gözlemeci var. Sofralarda açılan gözlemelerinizi taze taze sipariş  verip, yanında mis gibi çayla yiyebilirsiniz. Alışverişimizin sonunda, bizde aynen dediğim gibi yapıp,  tam buğday unundan yapılan otlu ve peynirli gözlemelerimizi çay eşliğinde afiyetle yedik.  Meraklıları için belirtiyorum; otlu peynirli dışında patatesli, patlıcanlı kıymalı alternatifleri de  bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.