CEP TELEFONUNUZU GECE BAŞINIZIN UCUNA KOYMADAN ÖNCE BİR DAHA DÜŞÜNÜN

Radyasyonun zararlarını anlatan bu deneyi okuduktan sonra, cep telefonunuzla olan ilişkinizi tekrar gözden geçireceğinize eminim.

Danimarka’da 9.sınıf öğrencilerinden 5 kız öğrencinin yaptığı bu deney; radyasyonun zararlı etkilerini açıkça ortaya koydu ve dünya çapında yankı uyandırdı.

Deneyin içeriği şöyle: Aynı bitki tohumları tamamen aynı şartlarda ve sadece bir tek farkla büyütülmeye çalışıldı. Yani  aynı güneş açısı ve aynı ısı derecesinde konumlandırılarak, aynı miktarda sulandılar. Tek fark 1.grup sıradan bir cep telefonun yaydığı kadar bir radyasyon oranına sahip bir wireless ortamındaydı. 2.grubun bulunduğu ortamda radyasyon yoktu.

12.günün sonunda bitki tohumlarının gelişimi incelendiğinde; filizlenmeye bırakılan tohumlardan radyasyondan etkilenen 1.grup tohumlarda herhangi bir gelişme yoktu ve daha da ilginci bazıları mutasyona uğramış, bazıları ise ölmüştü. Radyasyonsuz yani temiz ortamda bulunan tohumlar ise  sağlıklı bir şekilde gelişmişler ve büyümüşlerdi.

cep tefonunun zararlari

Deneyin sonucu; sıradan bir cep telefonun bile yaydığı radyasyonun zararlarını açıkça ortaya koymakta.  Geceleri yatarken telefonun yataktan uzakta  tutulması bu kadar önemliyken,  gün içerisinde yoğun telefon konuşmaları sırasında radyasyondan ne kadar etkilendiğimizi siz düşünün.

Sağlık ve sevgiyle kalın!

 

Kaynak: HEALTYFOODTEAM

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.