FRAKSİYONEL LAZER İLE ANTİ-AGİNG

Fraksiyonel lazer, ciltte pigmentasyon bozuklukları, akne izleri, yara izleri, yaşlılık lekeleri, kırışıklık tedavisi,çatlaklar ve cilt gençleştirme de  kullanılan,vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilen, bir tedavi yöntemidir. Derinlere işleyen bir uygulama olduğundan ,bu uygulamanın uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir.

İnce bir lazer ışığı kullanılarak ,ciltte aşındırma esasına dayanan bir yöntemdir.  İyileşme süreci sırasında,aşındırılan ciltte yoğun kolajen oluşumu tetiklenmekte, bunun sonucunda  cilt gerginleşmekte ve sıkılaşmaktadır.Soyma işleminin derecesine bağlı olarak,  akne izlerinin belirginliği azalır,  gözenekler sıkılaşır, kırışıklıklar azalır veya giderilir.Cilt daha canlı ve genç bir görünüm kazanır.

 

Fraksiyonel Lazer Tedavisinde seanslar kişinin durumuna göre  programlanır.Derin olmayan akne izleri ve ince çizgiler için tek seans bile yeterli olabilirken, daha derin izler  ve kırşıklar için seans sayısı daha fazla olabilir.Seans sayısı lazerle ne kadar derin çalışıldığına bağlı olarak ta değişkenlik gösterir. Ancak derin uygulamalarda iyişleşme süresinin de daha uzun olacağı unutulmamalıdır.

 

 

Fraksiyonel Lazer Tedavisinde seans süresi yüz için ortalama 30-40 dakika kadardır. Tedaviden sonra  ciltte güneş yanığına benzer kızarıklık oluşur ve bir miktar yanma hissedilir. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrası bakım son derece  önemlidir. Tedavinizin durumuna göre birkaç günlük  evde kalma süresi gerekebilir. Cildin nemli kalması için doktoruz  tarafından önerilen bakım kremleri (kimyasal ve parfüm içermeyen)   muhakkak kullanılmalıdır. Fraksiyonel lazer tedavisi, cildinizi güneşe karşı hassaslaştıracağından,pigmentasyon oluşmaması için, mutlaka yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Bu sebeple fraksiyonel lazer tedavisi için  kış ayları gibi  güneşin daha az görüldüğü aylar tercih edilmelidir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.