GRİPLE DOĞAL YOLLARLA SAVAŞIN!

Ne yazık ki Ekim ayı itibarıyla grip sezonu başladı.Hiç istemesekte , mevsim geçişlerindeki ani ısı farklılıkları,bağışıklığımızı düşürerek, gribe yakalanmamamızı kolaylaştırıyor.Grip, yüksek ateş,yaygın kas ağrıları ve genel halsizlikle seyreden, kolayca bulaşan bir enfeksiyon hastalığıdır. Uzmanlar %100 olmasa da gripten korunmak için en etkili yolun aşılanmak olduğunu söylüyorlar.Grip bağışıklığı güçlü olan kişilerde ciddi tablolara neden olmamakla birlikte, yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlarda daha ağır seyredebilir. Gripten korunmak için öncelikle bağışıklığımızı yüksek tutmak ve hijyen kurallarına dikkat etmek gerekiyor.

Grip tedavisi için, doktorunuzun önerdiği tedaviye ek olarak evde  kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç doğal reçeteyi paylaşmak istiyorum:

  • Bol sıvı ,özellikle ılık limonlu su tüketin.Limon C vitamini içeriğiyle ,grip virüsüyle savaşınızda size destek olucaktır.Bu karışıma bal da ekleyebilirsiniz.
  • 1 tatlı kaşığı doğal bala yarım tatlı kaşığı tarçın ekleyip iyice karıştırın ve günde 2 kez bu karışımdan alın. Bal antibakteriyel ve antimikrobiyel özelliklere sahip,mucizevi bir gıdadır.
  • 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı zencefil ve yarım limon suyu ekleyip kaynatın.Günde 2 bardak kadar sıcak olarak tüketin.Bu karışım terlemenizi sağlayacak ve ateşinizi düşürücektir.
  • Kendi şurubunuzu hazırlayın.1 orta boy  soğan suyuna 1 yemek kaşığı bal ekleyin.Bu karışımdan günde 3 kez 1 tatlı kaşığı tüketin.Soğan içerdiği Quersetin ile serbest radikallerle savaşarak, bağışıklığı güçlendirmekte.
  • Çiğ  sarmısak tüketin. Sarmısak bakterilerle savaşan ,doğal bir antibiyotiktir.
  • Enfeksiyonla savaşmak için bol sebze ve meyve yemek, olmazsa olmazınız.Özellikle yeşil  sebze suları enerjinizi tekrar kazanmanıza yardım edecektir.

Sağlık ve sevgiyle kalın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.