GÜR VE UZUN KİRPİKLER

Gür ve uzun kirpiklere sahip olmak her kadının ortak hayalidir, desem  yanılmış olmam sanırım. Bu konu da her kadının zaman zaman denediği pek çok farklı formüller olmuştur.

Bazı kişiler gür ve uzun kirpiklere sahip olmak konusunda genetik olarak şanslıdırlar. Ancak önemli olan bunu koruyabilmek. Ben bu şanslı gruptan değilsem hiç mi şansım yok diye soracak olursanız, elbetteki şansınız var. Nasıl mı? birincisi doğru ürün seçimi, ikincisi düzenli bakım. Düzenli ve uygun bir bakımla, çeşitli sebeplerle hasar görmüş kirpiklerinizi güçlendirmeniz, korumanız ve dolgunlaştırmanız mümkün.

Bugün bir kirpik bakım dosyası hazırladım; kaş ve kirpikleriniz için kullanabileceğiniz ürünler, doğal yağlar nelerdir, neleri yapıp, neleri yapmamalıyız?  Şimdi başlıyoruz:

  • Gözlerinizi sert bir şekilde ovmaktan kaçının. Kirpik kökleri çok hassas bir yapıya sahip olduklarından kolayca kırılabilirler.
  • Maskaranızı gece yatmadan önce muhakkak çıkarın. Maskara ile uyumak kirpiklerinizin daha kolay kırılmasına neden olucaktır. Göz makyajınızı yumuşak hareketlerle temizleyin, kirpiklerinizi ovalamayın, çekmeyin. Bir kirpiğin düştükten sonra, tekrar uzaması ortalma 2 ayı buluyor. Eğer kıl folekülü hasar gördüyse, dökülen kirpiğin yerine ne yazık ki yeniside gelmeyecektir.
  • Maskarınızı 3 ayda bir yenileyin.Bu şekilde maskaranızda bakteriler çoğalmadan değiştirmiş olursunuz. Kirpikleriniz de oluşabilecek hasarı da önlemiş olursunuz.
  • Saçlarımızı ve cildimizi nemlendirdiğiniz gibi kirpiklerimizi de nemlendirmeliyiz. Bunun için en kolay yöntem, geceleri kirpik diplerinizi organik badem yağı yada hint yağı gibi yağlarla nemlendirmeniz. Bu uygulama hem kirpiklerinizin hasar görmesini engelleyecek, hem de kirpiklerinizi güçlendirecektir. Gözlerinize kaçırmadan pamuklu kulak çubuğu ile dikkatlice uygulamalısınız. Bir kaç hafta içinde kirpiklerinizdeki farkı hissedebilirsiniz. Ancak düzenli uygulama şart. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise; yağı az miktarda sadece kirpik diplerinde kullanmak. Çünkü yanlış ve fazla uygulamalarda göz altlarınızda  yağ butoncuklarının oluşmasına neden olabilirsiniz.

Kirpiklerimiz gözlerimize anlam katar, güzelleştirir. Buna rağmen kirpikler bakımını en fazla ihmal ettiğimiz bölümlerden biri. Ne zaman ki kirpiklerimiz dökülmeye ve incelmeye başlıyor, o zaman endişelenmeye ve ne yapmalıyım kısmını düşünmeye başlıyoruz.

Ne yazık ki, kirpikler hızlı büyümezler. Bunun için zamana ve sabra ihtiyacınız olucak, bunu aklınızın bir köşesine yazın.Uzadıklarında da birkaç mm farkedebilirler.

Kirpik bakımı için daha pratik ürünler yok mu? diye soracak olursanız. Elbette ki kirpiklerin bakımı için özel olarak üretilmiş bakım ürünleri de mevcut. Bu ürünlerin bir kaçını şöyle sıralayabilirim:

Mavala Double lash: Mavalanın bu ürünü kirpikleri güçlendirmeyi, uzatmayı ve kalınlaştırmayı vaat ediyor.  Aynı zamanda kaşlarda da kullanılabiliyor. Bizzat denediğim bu ürünün kullanması oldukça kolay; rimel gibi uyguluyorsunuz. Allerjik bir bünyeye sahip olmama rağmen allerji yapmadı. Düzenli kullanımda kirpikleri besleyen ve güçlendiren bir ürün. Uzun süreli kullanımda başarılı. Akşam kullanımlarınızda göz makyajınızın tamamen temizlendiğinden emin olun,ondan sonra mavala double lashı uygulayın. Fiyat olarak muadillerine göre oldukça uygun.

M2 lashes eyelash activating serum: Bu son derece güçlü, aktifleştirici serumun temel etken maddesi MDN (Metilamido-Dihidro-Noralfaprostal) kompleksidir.  Bu madde, kirpik köklerini uyararak, kirpiklerin doğal büyüme evresini uzatıyor, daha gür, daha dolgun ve daha güçlü kirpiklere kavuşmanıza yardımcı oluyor. İçeriğindeki Biotin (vitamin B7) ile kirpikleri ekstra güçlendirirerek, kirpiklerin kalma periyodunu uzatıyor, Hyaluronik asit ile ise;kirpiklerin sağlıklı, yumuşak ve esnek kalmasını sağlıyor. Prodew 300 ve hidrolize glikosaminoglikanlar, nemi tuturak, elastikiyeti artırıyor ve kirpiklere daha esnek bir yapı kazandırıyor. Bu serum kirpik çıkarıcı etkisi vurgulanarak, tüketicilerin kullanıma sunuluyor. Fiyat olarak yüksek fiyatlı  gruplar arasında.

Aminogenesis Lash Genesis: LashGenesis içerdiği amino asitler ve peptitlerle kirpikleri besliyor ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Kaşlarınızda da kullanabileceğiniz bu ürün aynı zamanda kirpiklerinizini nemlendiriyor.

Renokinin lash lash: İçeriğindeki patentli biomimetik peptidler CG-Nokkin, CG-Keramin 2 ve CG-Wint ile kirpik ve kaşların daha hızlı uzamasını ve daha dolgun görünmesi sağlıyor. Gece kullanımı öneriliyor.

EEOSE Kaş ve kirpik serumu: PEPTIDE COMPLEX içeriğiyle, kirpik ve kaşlarınızı  ihtiyaç duydukları maddelerle besleyerek, sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırır. Kullanımından 2 hafta sonra kirpiklerin görünümünde gözle görülür bir etki göstermeye başlar. Ancak tam olarak sonuç almak için, 6 hafta boyunca kullanılması gerekmekte. Fiyatı ise muadillerine göre makul.

RapidLash Enhancing Serum: Eyeliner gibi kirpik diplerine sürülerek uygulanabiliyor. Düzenli kullanımda %62 daha gür kirpikler vaat ediyor. Kaşlarda da kullanılabiliyor.

Vichy Liftactiv Göz ve Kirpik Serumu: Bu ürünün diğerlerinden farkı aslında bir göz serumu olması. Ürünü hem göz çevrenize, hem de kirpik diplerinize uygulayabiliyorsunuz. 1 aylık kullanım sonrasında, göz çevresinde yenilenme ve  %68 daha yoğun kirpikler vaat ediyor. Fiyat olarak ikili etkisi de düşünüldüğünde oldukça makul.

Neulash kirpik serumu – Neubrow kaş Serumu: Oldukça zengin ve güçlü bir içeriğe sahip olan Active Eyelash Technology ile güçlendirilen Neulash kirpik serumu, besleyici formülü sayesinde kirpiklerinizi güçlendiriyor. Sodyum hylauronat ile maksimum düzeyde nem sağlayıp, kirpiklerinize yumuşaklık ve esneklik kazandırırken, içeriğindeki Pantenol sayesinde; kirpik köklerini uyararak seyrelme görülen yerlerde yeniden kirpik çıkmasına yardımcı oluyor. Amino asitlerin bileşimi ile geliştirimiş bio-teknik peptitler kirpiklerin güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olurken, biyotin ile kirpikleri oluşabilecek hasarlara karşı koruyup,güçlendiriyor. 30 gün gibi bir süre de  kısa, kırılgan, zayıf ve seyrek kirpiklerin görünümü  gözle görülür şekilde geliştiren Neulash kirpik serumunun, gece yatmadan önce, günde bir defa üst kirpik diplerine uygulanması öneriliyor. Yüksek fiyatlı ürünler arasında olmasına rağmen;  kullanıcıları tarafından sıklıkla tavsiye edilen bir ürün.

Neubrow kaş Serumu içeriğindeki özel Dual-Weight Protein Complex formülü sayesinde üç ile dört hafta içinde daha gür, belirgin ve sağlıklı kaşlara sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Ancak hiçbir kaş ve kirpik serumundan mucize yaratmasını beklemeyin. Hiçbir ürün kalıcı olacak şekilde kirpiklerinizi uzatmayacaktır. Bu da demek oluyor ki, sürekli kullanım şart. Kullanımı bıraktığınızda ortalama 2 ayda bir kirpikleriniz yenilendiğinden, yeni çıkanları beslemedğiniz için yine eski hallerine döneceklerdir. Daha önce de belirttiğim gibi, düzenli ve sürekli kullanım, istediğiniz gür ve uzun kirpiklere sahip olmak için şart.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.