GÜZELLİK UYKUSU GERÇEK Mİ ? FAYDALARI NELER ?

Güzellik uykusu gerçek mi ? sorusunun cevabı evet gerçek.İşte güzellik uykusunun faydaları:

Cildiniz uyku saatlerini günlük hasarları iyileştirmek ve kendini yenilemek için kullanıyor. Siz her uykuya daldığınızda; cildiniz kendini iyileştirme ve onarma şansı yakalıyor. İşte cildinizin uyandığınızda daha taze ve pembe görünmesinin sebebi de tamamen bu.

az uyku

az uyku

Daha fazla uyku, daha temiz bir cilt demek. Neden mi? Çünkü; yetersiz uyku, strese sebep olur ve bunun sonucunda da cildinizde sivilceler ve akneler oluşur, yetişkin olsanız bile.Üniversite öğrencileri arasında yapılan bir çalışmada,uzmanlar; öğrencilerin stresli olduklarında, özellikle sınav zamanları daha fazla cilt problemlerinle karşılaştıklarını, belirtmişlerdir.

Daha parlak ve ışık saçan gözler istemezmisiniz? Koyu halkaların gözlerinizdeki ışığı çalmasına izin vermeyin. Koyu halkalar bazen genetik olabiliyor. Ancak eğer yeterli uyku uyumazsanız, daha da koyu görünebilirler. Yeterince uyayamadınız ise, dert etmeyin; likit bir gözaltı kapatıcısı ile günü kurtarabilirsiniz.

Bütün gece uykusuz kaldıysanız; cildiniz daha soluk ve rengi daha düzensiz görünebilir. Uyku cildinizde sağlıklı bir kan akışını destekler ve cildinizin daha homojen ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Daha iyi görünün!Hiçbir şey yapacak enerjiniz olmasa bile idare ediyor,olabilirsiniz. Ancak; arkadaşlarınız, aileniz ve çalışma arkadaşlarınız aradaki farkı hissedebilirler. İsveçteki araştırmacılar tarafından bir çalışma grubuna, uykuya ihtiyacı olan kişilerin fotoğraflarına bakmaları istendiğinde;iyi dinlenmiş, uykusunu almış kişilerin,daha sağlıklı ve daha az yorgun göründükleri tespit edilmiştir.

Arkadaşlarınız daha pürüzsüz bir yüze mi sahip? Belki de sırt üstü uyuyorlardır. Yüzünüzü yastığa dönük yatmak, cildinizde çizgilere sebep olabilir ve zamanla da bu çizgiler kalıcı olabilir. Eğer sırt üstü yatamıyorsanız, en azından saten yastık kılıfı kullanın.

Sizi uykuya hazırlayacak en iyi yollardan biri de ılık bir banyodur. Bu aynı zamanda cildinize de iyi gelecektir. Yatağa gitmeden önce, köpüklerle, doğal yağlarla ılık bir banyo yapmak, vücut ısınızı biraz yükseltebilir. Ancak kısa süre sonra, vücut ısınız düştüğünde kendinizi daha uykulu ve uyumaya hazır hissedeceğinize, emin olabilirsiniz.

 

kaynak: Web MD

 

 

One Response to GÜZELLİK UYKUSU GERÇEK Mİ ? FAYDALARI NELER ?

  1. Pingback: CİLDİNİZİN HIZLI YAŞLANMANIZA SEBEP OLAN GÜNLÜK ALIŞKANLIKLARINIZ | ANTI-AGING TERAPİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.