KARBONATIN GÜCÜ

Her derde deva karbonat.

Karbonatın  bir anti asit olarak mide yanmasını hafifletmesi ,asit kaynaklı hazımsızlığa iyi gelmesinin yanısıra pek çok yararları var.Aynı zamanda kanınızı ve idrarınızı daha az asidik yapmak için kullanılabilir.

Sebebinize bağlı olarak günde birkaç defa alınabilir.Antiasit olarak kullanıyorsanız yemeklerden 1-2 saat sonra olmak üzere bir bardak su içinde 5 gr kadar eriterek alabilirsiniz.Oldukça hızlı etki eden bir anti asittir.Ancak bu anlık bir çözüm olacağından,ciddi bir sağlık sorununuz varsa mutlaka bir uzmana danışarak kullanınız.

Maya inteloransı olan kişiler ekmek,kek gibi hamur işleri yapımında maya yerine karbonat kullanabilirler.

Karbonatla kendinize hem yüz hem vücut için kullanabileceğiniz doğal bir peeling hazırlayabilirsiniz.1 ölçü su,3 ölçü karbonat olacak şekilde hazırlayıp,yumuşak dairesel harketlerle masaj yapıp,durulayın.

Kirli ve yağlı yüzeylerin temizliğinde biraz su ve karbonat mucizeler yaratır.Banyo vitrifiye ve lavabolarının temizliği için idealdir.

Çay ve kahve fincanlarındaki lekeler, nemli bir süngere dökülmüş karbonatla silindiğinde lekelerin çıktığını görüceksiniz.

Gümüş malzemeleri parlatmak için kullanabilirsiniz.(1 ölçü su 3 ölçü karbonat)

Buzdolabında oluşan kokuları nötralize etmek için açık bir paketi buzdobında tutun.

Kesme tahtalarında kalan kokuları çıkarmak için karbonatla ovup, durulayın.

Çöp kovalarının dibine serpeceğiniz karbonat yine kötü kokuları önleyecektir.

Ayaklarınızı rahatlatmak için,3 yemek kaşığı karbonatı ayaklarınızı kaplayacak kadar ılık suya karıştırın ve bekletin.Durulayın.

Gördüğünüz gibi  sadece karbonatla pek çok şey yapabiliriz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.