Cildiniz kışa hazır mı?

Kışları soğuk  hava ve rüzgar nedeniyle nemini kaybeden cildimiz bizden daha yakın bir ilgi bekler.Nemsiz ve donuk bir ciltten yakınıyorsanız,normal cilt bakım rutininizi değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir.Yazın kullandığımız losyon ve kremler kışın yeterli gelmeyecektir.Kış demek ekstra bakım demek.

Neler yapabiliriz:

  • Peeling:Öncelikle pul pul olmuş mat ve donuk cildimizin bir peelinge ihtiyacı var.Seçeceğimiz peeling zaten hassaslaşmış cildimizi daha da hassaslaştırmayacak çok ince yapılı hatta kremsi bir peeling olmalı.Bu işlem cildimize daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.Bunun için Clarins Doux  Peeling Gentle Cream iyi bir seçim olabilir.Bu krem yapılı peeling içindeki doğal kille cildi arındırırken,çuha çiçeği yağıyla da cildin ph değerini korumayı hedefler.Sonuç yumuşak , arınmış ve soft bir cilt.
  • Temizleme:Sabun içermeyen temizleyiciler en doğru tercih olucaktır.Cilt tipinize göre ürün belirleyebilirsiniz.Kuru yada normal bir cilde sahipseniz temizleme sütlerini ,karma ve yağlı bir cilde sahipseniz jel formunda temizleyicileri tercih etmelisiniz.
  • Tonikleme:.Soğuk ve rüzgar dolayısıyla nemini kaybetmiş cildinizi daha da kurutacağından,alkol içeren tonikler kullamaktan kaçınmalısınız.
  • Güneş koruma:Kış ayları güneşe olan aşkımızı daha da bir arttırsa da ,havanın bulutlu olması, güneşten zarar görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.Bunun için ,yaz aylarındaki gibi çok yüksek olmasa da en az SPF 15 içeren nemlendirici ve losyonları kullanmakta fayda var.
  • Nemlendirme:Haftalık nem serumları cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayacak ,cilt bariyerini güçlendicek ve daha ışıltılı bir cilt vericektir.Haftalık nem serumları dışında günlük olarak ta cilt tipinize göre nemlendiricinizi ihmal etmemelisiniz.Yağ içermeyen cilde nem veren su bazlı nemlendiriciler her zaman iyi sonuç verecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.