Plus Kitchen

Sizleri haftasonu keşfettiğim yeni bir mekanla tanıştırmak istiyorum. Adı: Plus Kitchen 

Sağlıklı yemek yiyecek yer bulmakta zorlanıyorum diyenlerdenseniz ve yolunuz Mecidiyeköy’e düşerse;  Plus Kitchen‘a mutlaka uğramalısınız. Tecrübeyle sabit, gördükleriniz ve tattıklarınızın sizi çok mutlu edeceğinden şüphem yok. Plus Kitchen sağlıklı yemek arayanların favorisi olacağına inandığım bir yer.

plus kitchen3

Mecidiköy’de Trump Cadde de  yer alan mekan da herşey farklı boylarda cam kavanozların içinde servis ediliyor. Çorbadan zeytin yağlılara ve hatta tatlılara kadar herşey doğal ev yapımı tadında üretiliyor. Tatlılarda rafine şeker kullanılmıyor. Herşeyin üzerinde içinde ne olduğu ve kalori değerleri hakkında bilgi veren etiketler bulunuyor. Bu şekilde ne yediğinizden emin oluyorsunuz, hatta uymanız gereken  bir diyet programı varsa ona göre seçim yapabiliyorsunuz.

plus kitchen

plus kitchen 2

Firma olarak, kullanılan diğer malzemeler ve geri dönüşüm konusunda o kadar hassaslar ki, imal edilen kesme tahtalarının 3.ömrünü sürdüğünü ve yeni hiç bir ağaç kullanılmadığını anlattılar. Arkadaşım ve ben  öğleden sonra uğradığımız için öğlen yemeğini çoktan yemiştik. Ancak yemekleri görünce ben şahsen hepsini tek tek denemek istedim, ama tok hissettiğim için hepsini deneme kısmını atlayarak, ikram edilen kurutulmuş çileklerin, doğal reçellerin ve muhteşem fesleğenli zencefilli limonatanın tadına baktık. Aşureyi görünce dayanamayarak aldık. Her aldığınız ürünün yanına bir de ikram seçebiliyorsunuz. Aşurenin tadı kesinlikle ev yapımı tadındaydı. İçerisinde şeker kullanılmadığını bilmek te ayrı güzel.

plus kitchen aşure

En güzel kısmını sona bıraktım. Yemeğinizi, tatlınızı yediniz, limonatınızı içtiniz. Boşalan sevimli cam kavanozlar isterseniz sizin oluyor. Biz aşurelerimizin kavanozunu aldık. Güzel bir duygu. Bir süre sonra kişilerin ürün yerine neredeyse kavonoz seçtiklerinden sözettiler.

plus kitchen4

İsterseniz daha sonra yemek üzere, ürünleri paketlettirebiliyorsunuz. Paketleri de alışılmıştan oldukça farklı; üzerinde logolarının olduğu koton bir kumaştan bohça yapılmış gibi.  Hiç birşey çöpe gitmiyor, tekrar kullanılabiliyor. Harika değil mi?

En kısa zamanda tekrar gitmek niyetindeyim. Sağlıklı, doğal ve de lezzetli yemek tercih edenlerdenseniz sizinde seveceğinizden eminim. Bu sıcak yaz günlerinde uğrarsanız, fesleğenli zencefilli limonatayı denemeyi unutmayın. Benden söylemesi sonra pişman olursunuz.

Sevgilerle, yeni keşiflere….

Berna

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.