HIZLI SELÜLİT BAKIMI

Yaz kapıda, havuz deniz sezonu güneyde açıldı bile. Hal böyleyken selülitle olan savaşımızı da hızlandırmanın vakti geldi de geçiyor. Selülitten kurtulmak için hepimizin kendine özel uygulamaları elbette var. Ancak eğer hızlı bir çözüm arıyorsanız  yazımızı bir okuyun derim. Selülit problemi olmayan nadir insanlardansanız bu yazı sizin için değil önceden söylemeliyim. Ama önlem almanında bir zararı olmaz derseniz. Siz de buyrun. Birkaç çözüm tekniğini birarada kullanırsanız 30 gün gibi bir sürede selülitlerinizde belirgin iyileşme görebilirsiniz. İşte hızlandırılmış bir selülit bakımı için yapmanız gerekenler:

Kuru cilt fırçalama:

Muhtemelen duyduğunuz ama faydaları konusunda pek te emin olamadığınız bir yöntem. Düşündüğünüzün aksine oldukça etkili bir yöntem. Kuru cilt fırçalama kan dolaşımınızı hızlandırmanın en hızlı ve kolay yolu. Ayrıca; lenfatik dolaşımı düzenleyerek toksinlerin vücuttan atılımını kolaylaştırırken, ciltten de ölü hücrelerin atılımını sağlıyor ve yüzeysel olarak detoksifikasyonu hızlandırıyor. Böylece selülitle savaşta hızlı adımlarla ilerliyorsunuz. Aslında sadece selülitleriniz için değil, bu tüm vücudunuz için son drece faydalı bir uygulama. Peki uygulamayı nasıl yapıyoruz. Bunun için hazırlanmış fırçaları doğal ürünler satan mağazalarda bulabilirsiniz. At kılı olanlar tercih ediliyor, benden söylemesi.

Kuru cilt fırçalamaGünde bir kez sabahları, tercihen duştan önce, ayaklardan başlayarak yukarı kalbe doğru dairesel hareketlerle yumuşak şekilde masaj yapıyorsunuz. Tüm vücut sadece 5 dakika sürüyor. Hepsi bu.

Kahve peelingi:

Sabah kahvenizin telveleri ile yada direkt çekilmiş kahveyi sevdiğiniz bir yağ ile karıştırarak duşta peeling olarak kullanın. Bıraktığı etkiyi görünce kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Doğal yağlarla masaj:

Selülitin başlıca sebeplerinden biri dolaşım bozukluğudur. Doğal yağlarla yapacağınız masaj bacaklarınızdaki dolaşımın artmasına dolayısıyla selülitlerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Haftada 2-3 kez duştan sonra yapacağınız bu uygulama ile büyük ilerleme kaydedeceğinize emin olabilirsiniz. Seçeğiniz yağlarda bunda etkili tabii ki. Özellikle ardıç yağı ile
masaj yaparak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin atılımını kolaylaştırabilirsiniz. Portakal ve biberiye yağları da selülitte etkili yağlardır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, bu tip esansiyel yağları kullanırken, susam yada badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırarak kullanmak.

Limonlu su:

Günde 3 kez limonlu su tüketmek vücudunuzdaki detoksifikasyonu hızlandıracaktır. Ayrıca limonlu su içerdiği C vitamini ile kolajen dokunun gelişmesine fayda sağlamaktadır. Doğal olarak, C vitaminince zengin gıdaları bolca tüketmekte de ayrıca fayda var.

Düzenli egzesiz:

Selülitle savaşınızda düzenli egzersiz olmazsa olmazlardandır. Hergün düzenli yürüyüş yapmak kan dolaşımı hızlandıracak ve dokuların oksijenlenmesini sağlayacaktır. Hergün en az 30 dakikalık yürüyüşlerle 3 hafta içinde selülitlerdeki azalmayı farkedeceksiniz.

Yeterli su içmek:

Her zaman söylenen ve kesinlikle vücuda sonsuz faydaları olan, toksin atımını kolaylaştıran bir şey varsa o da su içmektir. Hergün 8 bardak civarı su içmek; hem cilt hem de vücut sağlığımız için gereklidir.

Tuz tüketimini azaltmak:

Fazla tuz tüketimi vücudunuzun su tutmasını arttıracağından selülitlerin görünümünü de kötüleştirecektir. Bu sebeple tuz tüketimini azaltmak selülitle savaşta çok önemlidir. Özellikle de rafine tuzlardan kaçınmalısınız.  Rafine tuz yerine deniz tuzu, himalaya tuzu gibi tuzlar tercih edilmeli ve az miktarlarda kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.