SİHİRLİ YAĞ JOJOBA YAĞI

Jojoba yağı tamamen doğal, sağlıklı, antibakteriyel, anti enflamatuar etkiler sunan ve derinlemesine nemlendiren,günlük bakım rutininize mutlaka eklemeniz gereken mucize bir yağdır.

Jojoba yağını nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız işte kullanım önerileri:

Jojoba yağını saçınızdan tırnağınıza kadar, kısacası tüm vücutta, yüz ve vücut nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz.Ayrıca şekerle karıştırarak doğal bir vücut peelingi hazırlayabilirsiniz. Jojoba yağı vücut yağına en yakın özelliklere sahip yağ olduğundan kolayca absorbe edilmektedir.

Harika bir makyaj çıkarıcıdır.Suda çıkmayan göz makyajında bile etkili bir makyaj çıkarıcıdır.

Saçlarınıza ve saç köklerinize, şampuan öncesi ılık jojoba yağı ile masaj yaparak bir süre bekletip, yıkadığınızda mükemmel bir nem sağladığını görüceksiniz. Etkili, derinlemesine ve uzun süreli bir nem verecektir.Tüm bunların yanısıra yeni saç oluşumunu da aktive eder.

Eğer yağlı bir cildiniz varsa yine tercihiniz jojoba yağı olmalı.Yağlı bir ciltte yağ kullanma fikri her ne kadar ürkütücü gelse de, jojoba yağının yağlı ciltlerde yağ üretimini azaltarak, yağı dengeleme özelliği var.Anti bakteriyel özelliği dolayısıyla da akne oluşumunu engeller.

Seçiminizi saf ve organik jojoba yağından yana yapmanız önerilir.

Sağlık ve sevgiyle kalın,

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.