ŞİŞ VE YORGUN GÖZLER İÇİN PRATİK ÖNERİLER

Bilgisayar başında geçirilen yoğun bir iş gününün, televizyonun  karşısında geçirilen uzun saatlerin yada  uykusuz bir gecenin ardından , sabahları şişmiş ve yorgun gözlerle uyanmak kaçınılmazdır. Aksine birde o gün önemli bir toplantınız yada bir davetiniz varsa, iyi görünmek için bir an evvel  birşeyler yapmak istersiniz.  En etkili yöntem iyi bir gece uykusu olmakla birlikte, yaşam alışkanlıklarınız dolayısıyla, bu mümkün olmuyorsa, yorgun gözler için paylaşabileceğim bir kaç pratik yöntem tabii ki var.

  • Salatalık suyu terapisi: Yorgun gözler için bilinen en eski yöntemdir. Dondurucuda soğutulmuş salatalık dilimlerini 10 dk. kadar gözlerinizde beklettiğinizde, şiş gözleri rahatlatmakta ne kadar etkili olduğunu görüceksiniz.
  • Siyah veya yeşil çay tedavisi: Siyah ve yeşil çay içerdiği antioksidanlarla ve kafeinle yorgun gözleri rahatlatmakta, kızarıklıkları azaltmakta ve şişkinliği indirmede etkilidir. Yeşil çay ayrıca gözdeki iritasyonu da yatıştırır. Uygulama şekli ise şöyle: Çay poşetleri 5 dk kadar sıcak suda demlenir. Demlenmiş poşetler, fincandan alınıp ılınmaya bırakılır. Ilınan poşetler 10 dk kadar gözlerde bekletilir. Bu uygulamayı, demlendikten sonra, dondurucuda soğutulmuş çay poşetleriyle de yapabilirsiniz.
  • Papatya çayı kompresi: Demlenmiş ve ılınmış papatya çayı poşetiyle, 10 dk. kadar gözlerinize kompres yapın. Papatya çayının anti-enflamatuar özellikleri, göz enfeksiyonlarında ve kızarıklıklarda gözlerinizi kesinlikle rahatlatacaktır.
  • Buz küpü terapisi: En kolay ve pratik yöntemlerden biri de buz küpü ile göz çevresine masaj yapmak. Buz,  şişmiş gözlerin hızla toparlanmasında, harikalar yaratacaktır. Buz yerine buzlukta bekletilmiş soğuk kaşıkla yapacağınız kompreste etkili olucaktır.
  • Şiş gözlerin en önemli sebeplerinden biri de vücudunuzdaki dehidrasyon olabilir. Bu nedenle günlük su tüketiminize dikkat edin. Günde 8 bardak kadar su tüketmek, vücut su dengesini sağlamak açısından yardımcı olacaktır.
  • Göz Jeli: Eğer ben hemen elimin altında olan bir çözüm isterim derseniz. %100 organik, gözlerinizdeki yorgun izlerini alacak, dinlenmiş bir ifade kazandıracak Natura Sibericanın nemlendirici göz çevresi jelini denemelisiniz.İçeriğinde ginseng, sibiryaya özgü Kurim çayı, nemlendirici lipozomlar ve antioksidan  olarak A, C  ve E vitaminleri bulunan jel, yorgunluk izleriyle savaşmasının yanısıra, kırışıklıklara karşıda etkili bir ürün.Bitkisel karışım Regu Age kolajen ve elastin üretimini harekete geçirerek cilt elastikiyetini ciddi oranda arttırıyor.
  • Göz maskesi: Göz çevresi maskeleri de hızlı ve etkili sonuçlar almanızda size yardımcı olucaktır. Denediğim ve yıllardır kullandığım göz çevresi maskelerinden biri de Clarins  Skin Smoothing Eye Mask. Clarins ‘in bu maskesi; göz çevresini nemlendirmek, yorgun ve şiş gözleri rahatlatmak için mükemmel. Yorgun günlerin sonunda gece yatmadan önce sürüp, 5dk bekletip fazlasını aldıktan sonra, durulamadan göz çevrenizde bırakabileceğiniz bir ürün.
  • Doğal yağlarla göz serumu yapımı tarifimiz için tıklayın.

Gülen gözlerle ve sağlıkla kalın!

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.